Dużo się martwię o wszystko. Boję się, że coś pójdzie nie po mojej myśli. Z Naszego Codziennego Chleba, edycji z 2008, przeczytałem artykuł zatytułowany „Zaskocz mnie!” Gdy go czytałem, to naprawdę zaskoczyło mnie to, że Bóg przemówił do mnie za pośrednictwem tej publikacji. Zapytał: „Czy lubisz niespodzianki? „Tak, lubię”, odpowiedziałem natychmiast. Wtedy nagle zaniepokoiłem się, gdy przeczytałem kolejne zdanie: „Czy kiedykolwiek odważyłbyś się powiedzieć Bogu: „ZASKOCZ MNIE!?” To prawda, że ​​wielu z nas jakoś boi się to zrobić. I zanim przeczytałem tę książeczkę, byłem jednym z tych, którzy boją się tak powiedzieć. Tak, wierzę że Bóg jest dobry i że nas kocha. Jednak boję się, że nie będzie podobało mi się to, co On wybierze dla mnie. Pamiętasz, co Bóg uczynił Hiobowi? Bóg pozwolił na to.

Szatan uczynił Hiobowi, co chciał, z wyjątkiem odebrania mu życia. Jaka była reakcja Hioba? „Choćby mnie zabił Wszechmocny – ufam, i dróg moich przed Nim chcę bronić” (Hioba 13:15). Jego miłość i cześć dla Boga miały pierwszeństwo w jego życiu.

W końcu Bóg pobłogosławił Hioba dając mu dwa razy tyle tego wszystkiego, co miał wcześniej. Bóg pozwala, aby wydarzyły się pewne rzeczy ze Swoich powodów, bez względu na to czy je rozumiemy czy nie. Jednak, przede wszystkim musimy pamiętać, że Bóg jest dobry, sprawiedliwy, kochający i miłosierny. Często przydarzają nam się pewne rzeczy, których po prostu nie potrafimy zrozumieć. Jednak zamiast wątpić w dobroć Boga, naszą reakcją powinno być ufanie Mu. „Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku, myśl o Nim na każdej drodze, a On twe ścieżki wyrówna”. (Przysłów 3:5-6)

Fragment z Biblii: Księga Przysłów 3:1-8

679To zachęciło mnie

Historie powiązane: