Gdy wraz z mężem przygotowywaliśmy się do dalekiej przeprowadzki, szukaliśmy sposobu na stałe utrzymywanie kontaktu z naszymi dorosłymi synami. Szukałam jakiegoś pomysłu i natknęłam się na wyjątkowy prezent: lampki, które można włączać zdalnie za pośrednictwem bezprzewodowego internetu. Sprezentowałam je moim synom i wyjaśniłam, że będą się one zapalać w momencie, gdy ja dotknę swojej. W ten sposób chciałam zapewnić ich o swojej miłości i modlitwach. Bez względu na dzielącą nas odległość, dotknięcie ich lampek uruchamiało światło również w naszym domu. Chociaż wiedzieliśmy, że nic nie jest w stanie zastąpić naszych wspólnie spędzonych chwil, czerpaliśmy pociechę ze świadomości, że za każdym razem, gdy zapala się światło, ktoś, kto nas kocha, modli się za nas.

Wszystkie dzieci Boże mają przywilej dzielenia się światłem, zasilanym przez Ducha Świętego. Zostaliśmy stworzeni, aby być jaśniejącymi pochodniami Boga i Jego miłości. Kiedy dzielimy się ewangelią i służymy innym w imieniu Jezusa, stajemy się Bożymi światłami i żywymi świadectwami. Każdy dobry uczynek, życzliwy uśmiech, delikatne słowo zachęty i szczera modlitwa przypominają innym o wierności i bezwarunkowej miłości Boga (Ew. Mateusza 5:14-16).

Bez względu na to, gdzie Bóg nas prowadzi i jak Mu służymy, możemy pomagać innym ludziom być Jego światłem. Gdy Bóg poprzez swojego Ducha nas oświeca, możemy być odbiciem Jego światła i miłości.