Amazon Alexa to wirtualny asystent, umożliwiający interakcję głosową. Posiada on interesującą właściwość: może usunąć wszystko, co mówiłeś. Bez względu na to, o co dotychczas prosiłeś, jednym prostym zdaniem „usuń wszystko” wyczyścisz historię pamięci z twojego urządzenia. Szkoda, że w naszym realnym życiu nie ma takich możliwości. Każde niewłaściwe słowo, każdy haniebny czyn, każdy moment, który chcielibyśmy wymazać, mogłyby po prostu zniknąć za pomocą jednego polecenia.

Jest jednak dobra wiadomość: Bóg oferuje każdemu z nas nową szansę. Nie jest ona jedynie wymazaniem naszych przewinień i złego zachowania. Bóg oferuje nam odkupienie i głębokie uzdrowienie, które nas przemienia i odnawia. „Nawróć się do mnie, bo cię odkupiłem”—mówi (Izajasza 44:22). Chociaż naród Izraelski buntował się i był nieposłuszny, Bóg okazywał im ogromną łaskę „[Starł] jak obłok [jego] występki, a [jego] grzechy jak mgłę” (w. 22).

Tak samo Bóg postąpi z naszymi grzechami. Nie ma takiego błędu, którego On nie mógłby naprawić, nie ma takiej rany, której nie potrafiłby wyleczyć. Miłosierdzie Boże przynosi zarówno odkupienie, jak i uzdrowienie do najbardziej zbolałych obszarów naszej duszy—nawet tych, które bardzo długo ukrywaliśmy. Usuwa całą naszą winę i każdy żal.