Gdy wracałam z podróży poślubnej, czekałam wraz z moim mężem na odprawę bagażu na lotnisku. Szturchnęłam go i zwróciłam jego uwagę na stojącego obok mężczyznę. Mój małżonek zmrużył oczy. „Kim on jest?”—zapytał.

Podekscytowana, odegrałam najważniejszą scenę tego znanego aktora, a potem podeszłam i zapytałam go, czy moglibyśmy zrobić sobie z nim zdjęcie. Po dwudziestu czterech latach nadal lubię opowiadać o tej niecodziennej historii spotkania z gwiazdą filmową.

Znajomość ze słynnym aktorem jest bardzo miła, ale jest ktoś o wiele ważniejszy i jestem wdzięczna, że mogłam poznać Go osobiście. „Któż jest tym Królem chwały?” (Psalm 24:8). Psalmista Dawid wskazuje na Pana Wszechmogącego jako Stwórcę, Żywiciela i Władcę. „Pańska jest ziemia i to, co ją napełnia, świat i ci, którzy na nim mieszkają. On bowiem założył ją na morzach i utwierdził ją na rzekach” (Psalm 24:1-2). Dawid z podziwem stwierdza, że Bóg jest ponad wszystkim, ale zarazem jest bardzo przystępny (w. 3-4). Możemy Go poznawać i zaufać Mu, że będzie walczył w naszym imieniu, ponieważ żyjemy dla Niego (w. 8).

Bóg daje nam możliwości głoszenia Go – Jego sława naprawdę jest warta, by dzielić się nią z innymi ludźmi. Gdy odzwierciedlamy Boży charakter, ci, którzy Go nie znają, mogą mieć więcej powodów, by zapytać: „Kim On jest?” Podobnie jak Dawid, możemy wskazać z podziwem na Pana i opowiedzieć Jego historię!