Meksykański taniec Jarabe Tapatío celebruje romantyczną miłość. Tańczący mężczyzna umieszcza swoje sombrero na ziemi, a pod koniec kobieta podnosi kapelusz i wraz z mężczyzną chowa się za nim by przypieczętować romans pocałunkiem.

Taniec ten przypomina mi jak ważna jest wierność w małżeństwie. W 5 rozdziale Przypowieści Salomona najpierw dowiadujemy się jak wielką cenę trzeba zapłacić za niemoralność, a potem czytamy o wyłączności małżeństwa: „Pij wodę z własnej cysterny i wodę świeżą z własnej studni!” (w. 15). Nawet jeśli na scenie tańczy Jarabe Tapatio dziesięć par, każda osoba skupia się na swoim partnerze. My również możemy cieszyć się głębokim i niepodzielnym zaangażowaniem w relację ze współmałżonkiem (w. 18).

Nasz romans jest również obserwowany. Tancerze, gdy cieszą się swoim partnerem, wiedzą, że ktoś ich obserwuje. Czytamy: „Gdyż przed oczyma Pana jawne są wszystkie drogi człowieka i On zważa na wszystkie jego ścieżki” (w. 21). Ponieważ Bóg chce chronić nasze małżeństwa, nieustannie nas obserwuje. Obyśmy sprawiali Mu radość poprzez lojalność, którą nawzajem sobie okazujemy.

Podobnie jak w tańcu Jarabe, w życiu istnieje rytm. Kiedy żyjemy w rytmie naszego Stwórcy i pozostajemy Mu wierni bez względu na to, czy jesteśmy w związku małżeńskim, czy nie, doświadczamy błogosławieństwa i radości.