John Babler jest kapelanem policji i straży pożarnej w swojej społeczności lokalnej w Teksasie. Podczas 22-tygodniowego urlopu uczęszczał na szkolenie policyjne, dzięki któremu mógł lepiej zrozumieć sytuację prawną oficerów. Dzięki chwilom, spędzonym z innymi kadetami, i zapoznaniu się z wyzwaniami policyjnej profesji, Babler nauczył się większej pokory i empatii. W przyszłości spodziewa się, że będzie bardziej skuteczny w doradzaniu oficerom, którzy zmagają się z emocjonalnym stresem, zmęczeniem i nieszczęściami.

Wiemy, że Bóg rozumie sytuacje, z którymi mamy o czynienia, ponieważ nas stworzył i widzi wszystko, przez co przechodzimy. Wiemy również, że nas rozumie, gdyż przebywał na ziemi i doświadczył ludzkiego życia. „Stał się ciałem” i „zamieszkał wśród nas” (Ew. Jana 1:14).

Jezus, będąc na ziemi, przeżywał wiele trudności. Doświadczał słonecznego skwaru, bólu pustego żołądka i niepewności bezdomnego życia. W sferze emocjonalnej przeżywał napięcia, związane z nieporozumieniami, przykrość zdrady i nieustanne zagrożenia przemocy.

Jezus doznawał radości, przyjaźni i rodzinnej miłości, jak również najgorszych problemów, jakie można przeżywać tutaj, na ziemi. Dzisiaj obdarza nas nadzieją. Jest „Cudownym Doradcą”, który cierpliwie wsłuchuje się w nasze troski (Izajasza 9:6). Jest Bogiem, który może powiedzieć: „Ja tego doświadczyłem i rozumiem”.