W   2014 roku, pod muzeum National Corvette Museum w Kentucky, obsunął się grunt wciągając pod ziemię osiem zabytkowych i bezcennych Chevroletów Corvette. Samochody uległy poważnym uszkodzeniom, a niektóre nie nadawały się już do naprawy.

Jeden z nich skupił na sobie wiele uwagi i był najwartościowszy w całej kolekcji. Był to milionowy egzemplarz Corvette, który opuścił taśmę montażową w 1992. To co stało się z tym klejnotem po wyciągnięciu go z zapadliny w ziemi jest fascynujące. Fachowcy przywrócili samochód do nieskazitelnego stanu i to głównie dzięki naprawie jego oryginalnych części. Mimo, że ta piękność znalazła się w przerażającym stanie, teraz wygląda tak dobrze, jak w dniu wyjazdu z fabryki.

Stare i zniszczone stało się niczym nowe.

To świetne przypomnienie tego, co Bóg ma w zanadrzu dla wierzących Chrystusowi. W Objawieniu Jana 21:1, Jan pisze , że oglądał „nowe niebo i nową ziemię”. Wielu badaczy Biblii za tę nową ziemię uważa ziemię odnowioną, bo w tym wersecie grecki odpowiednik słowa nowy oznacza „świeży” lub „odnowiony” po usunięciu zepsucia dawnych czasów. Bóg odnowi to, co na tej ziemi uległo zepsuciu i skażeniu i stworzy nowe, choć znane miejsce, gdzie zamieszkają z Nim Jego wierni.

Jest czym się radować: nowa, odświeżona, znajoma ludziom i piękna ziemia. Wyobraźmy sobie to majestatyczne Boże dzieło!